اعلان حریق

 • پانل کنترل (FACP)
 • پانل مانیتورینگ (HMI)
 • شستی های اعلان حریق (MCP)
 • دتکتورهای گازی (Gas Detectors)
 • دتکتورهای حرارت (Heat Detectors)
 • دتکتورهای دودی (Smoke Detectors)
 • دتکتورهای شعله یاب (Flame Detectors)
 • آژیر و فلاشر اعلان خطر (Sounder & Flasher)

 

 

 • پانل کنترل (FACP)

تابلوهای ارائه شده توسط این شرکت دارای استانداردهای SIL 2 , SIL 3 , EN بوده و دارای دو پردازنده بارگذاری شده آماده خدمت می باشند . تابلوی S81-HS توانائی کنترل همزمان 130 کارت (ورودی/خروجی) با قابلیت جایگزینی کارتها در وضعیت پانل روشن را داراست . این تابلو با ساختار مختلف بسته به نیاز مشتریان بصورت دیواری و ایستاده قابل تولید و ارائه میباشد . کارتهای هوشمندی که روی این تابلو نصب می شود هر گونه سیگنال آلارم یا خطا را در مسیرهای پائین دستی تشخیص داده و به پردازنده های اصلی و ثانویه گزارش می دهد . نمونه های متعددی از این تابلو جهت پروژه های مختلف نیروگاهی و پتروشیمی و توربوکمپرسور تولید شده و در حال کنترل سیستم فایر آلارم و فایر فایتینگ اتوماتیک مجتمع های صنعتی می باشد. دوره های آموزش NFPA برای مهندسین و کاربران در دفتر این شرکت یا در موقعیت پرسنل سایت و براساس درخواست، سازمان می یابد.

 

                 

 

 

 • پانل مانیتورینگ (HMI)

تابلوی مانیتورینگ S81-HM توانائی پردازش سیگنال آلارم یا فالت دریافتی از پانل کنترلی و نمایش آن بر روی صفحات گرافیکی هر زون را دارا میباشد. ارتباط آن به پانل کنترلی (S81-HS) از طریق Ethernet و RS232 و RS485 امکان پذیر میباشد.

                                       

 

 • شستی اعلام حریق (Push Button)

شستی های اعلام حریق جهت اعلان آلارم یا تائید وضعیت اضطراری بصورت دستی طراحی شده اند و عموما برای ارسال سیگنال آلارم به پانل کنترلی است که منجر به فعال شدن سیستم هشدار و/یا سیستم اطفاء حریق خواهد شد.

                                              

 

 • دتکتور گازی (Gas Detector)

  این نوع آشکار سازها نیز شامل دو نوع اصلی نقطه ای و خطی می باشد. آشکار سازهای نقطه ای عمدتا کاتالیتیکی و مادون قرمز می باشند و در نوع خطی این سنسور نیز از اشعه مادون قرمز استفاده میشود.

                            

   

  دتکتورهای دودی (Smoke Detector)

  این نوع دتکتورها بر اساس تغییرات حاصل از ورود دود به محفظه سنسور عمل می کنند و عمدتا به دو نوع تقسیم می شود: نوری و یونی.

  در مکانهای مسکونی و اداری از نوع نوری این دتکتور استفاده می شود و در انبارها در صورت لزوم می توان از نوع یونی استفاده نمود.

   

  دتکتورهای حرارتی (Heat Detector)

  دتکتورهای نقطه ای این مدل دارای دو نوع دما ثابت و افزایشی می باشند که بسته به نیاز به صورت تکی یا ترکیب هر دو با هم استفاده می شوند .

  دتکتورهای خطی هم هستند که در طول یک مسیر افزایش حرارت را رصد می کنند و عموما جهت پوشش دادن مسیرهای طولانی استفاده میشوند .

                                 

   

  دتکتورهای شعله (Flame Detector)

  در این نوع دتکتور از دو روش اصلی استفاده می شود تا بتوان حضور شعله را در یک محدوده مشخص اعلام نمود . از آنجایی که شعلهء حاصل از هر نوع ماده سوختنی، طیف خاصی از نور از خود ساطع می کند لذا ممکن است بسته به نوع ماده سوختنی ، نوع سنسور آن نیز متفاوت باشد . اساس تشخیص شعله در این حسگرها بر مبنای فرکانس تولیدی نور آنها در محدود ماوراء بنفش و مادن قرمز می باشد که جهت افزایش ایمنی و اجتناب از سیگنال کاذب عموما این دو مدل را با هم ترکیب کرده و یک مدل با حساسیت بالا از آن می سازند .

        

   

   

   

  آژیرها و چراغ های اعلان خطر (Sounder & Flasher)

  ابزاری هستند که جهت اخطار و آگاهی پرسنل حاضر در محدوده تحت الشعاع خطر حریق بکار میروند . معمولا آژیرها تا 105db صدا تولید میکنند و فلاشرها تا 10 Joules تولید نور مینماید.

   

  نکته : ادوات سیستم فایر آلارم در دو نوع کلی آدرس پذیر و متعارف وجود دارد که بسته به موقعیت و شرایط مجموعه صنعتی میتوان انتخاب نمود.