Gas Detection

گاز سنج ها (Gas Detectors):

تجهیزاتی هستند که به منظور شناسایی و مانیتورینگ گازهای سمی، قابل اشتعال و انفجار، گازهای اکسید کننده و بطور کلی گازهای خطرناک مورد استفاده قرار می گیرند. توضیح در مورد انواع و مکانیزم انواع آشکارسازها و سنسورهای گاز از حوصله این بحث خارج است ولی بد نیست بدانیم برای حس کردن گاز توسط سنسور از روشهای مختلف الکتروشیمیائی، اینفرارد، یونیزاسیون شعله، یونیزاسیون نوری و … استفاده می کنند که هر کدام نسبت به دیگری دارای نقاط ضعف و قدرت مختلف می باشند.

در محیط های صنعتی همچون پالایشگاه و پتروشیمی ها با توجه به کاربردهای مختلف گازهای سمی و قابل اشتعال، به منظور جلوگیری از بروز حادثه برای پرسنل یا تجهیزات، از این سیستمها استفاده می گردد. لازم به توضیح است نوع گاز مورد فرآورش یا مصرفی، می تواند بر اساس کاربرد و نوع فعالیت صنایع متفاوت باشد؛ بنابراین طراحی سیستم آشکار ساز گاز، متناسب با ویژگی های محیط مورد نظر صورت می پذیرد.

سنسورهای دستگاه های گاز سنج معمولا با توجه به تکنولوژی بکار رفته جهت تشخیص گازها به انواع ذیل طبقه بندی می گردند:

– سنسور های گازی با تکنولوژی مادون قرمز (IR)
– سنسور های گازی الکتروشیمیایی
– سنسورهای کاتالیستی
– اندازه گیری با استفاده از نیمه هادی ها

 

دتکتورهای قابل ارائه محصول شرکت SANCO و SENSITRON ایتالیا است.

این دتکتورها از دو نوع سنسور کاتالیتیک (Catalytic) و اینفرارد (Infrared) بهره میبرند که قابلیت تشخیص انواع گازهای هیدرو کربنی مانند متان و هیدروژن را با دقت بسیار بالا و ضریب خطای پائین دارا هستند.

 دتکتور گاز سانکو :

  1. AGD-0X
  2. MGD-3X

دتکتور گاز سنسیترون :

SMART3G-C2 

 

جهت سفارش کالای مورد نظرتان از طریق لینک مقابل محصولات فروشگاه اینترنتی الماسگون را ملاحظه فرمائید

http://almasgoon.shopfa.com/