تفاوت دوربین های آنالوگ و شبکه یا دیجیتال چیست؟

تفاوت دوربین های آنالوگ و شبکه یا دیجیتال چیست؟

 

دوربین های مداربسته آنالوگ و شبکه تفاوت های زیادی با هم دارند. در اینجا تفاوت های اصلی آنها را با هم مقایسه می کنیم:

    قیمت: اولین چیزی که توجه مشتری را جلب خواهد کرد تفاوت هزینه ها در دوربین های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه است. باید بدانید دوربین های شبکه هزینه برتر از دوربین های آنالوگ هستند اما این هزینه بیشتر مزایای بیشمار خود را دارد.
    رزولوشن تصویر: رزولوشن تصویر بزرگترین تفاوت فنی تصویر دوربین های آنالوگ و شبکه است. رزولوشن دوربین های آنالوگ سنتی را با تیوی لاین (TVL) نشان می دهند. از آنجایی که بیشتر مشتریان بیشتر با سیستم دیجیتال (مگا پیکسل) در رزولوشن آشنا هستند درک تیوی لاین برای مشترین پیچیده خواهد بود. در جدول زیر میتوانید معادل رزولوشن آنالوگ را به صورت مگا پیکسل مشاهده کنید:

روزولشن به مگا پیکسل

رزولوشن دیجیتال

کیفیت تصویر انالوگ

0.25 مگاپیکسل

510x492

480TVL

0.38 مگاپیکسل

768x494

600TVL

0.41 مگاپیکسل

811x508

650TVL

0.56 مگاپیکسل

976x582

700TVL

     وضوح و کیفیت تصاویر ضبط شده: ضبط در سیستم مداربسته آنالوگ هم به صورت دیجیتال صورت می گیرد. بنابراین تصاویر آنالوگ باید قبل از ضبط به صورت دیجیتال تبدیل شود، این تبدیل از وضوح تصاویر ضبط شده کاسته و کیفیت آن را تا حدودی پایین می آورد. از آنجایی که در سیستم مداربسته دیجیتال بین دیدن و ضبط تصاویر تبدیلی انجام نمی شود تصاویر دقیقا با همان کیفیت نمایش داده شده ضبط خواهند شد.

    انعطاف پذیری کلی سیستم: انعطاف پذیری کلی سیستم مداربسته به این معناست که این سیستم پس از نصب چقدر امکان ایجاد تغییرات را برای شما فراهم خواهد کرد. به ویژه در پروژه های بزرگ دوربین مداربسته مطمئنا پس از اجرای کار نیاز به انجام تغییراتی در سیستم وجود خواهد داشت. میتوان گفت سیستم مداربسته آنالوگ تقریبا فاقد هرگونه انعطاف پذیری است. هر تغییر کوچک در سیستم از جابه جایی دوربین ها تا اضافه کردن دوربین نیاز به تغییر در بستر سیستم مداربسته خواهد داشت.

در نقطه مقابل در سیستم مداربسته تحت شبکه با توجه به استفاده از سوئیچ ها و سیستم کابل کشی خاص انعطاف پذیری سیستم به مراتب بالاتر خواهد بود. در صورت طراحی درست سیستم انجام تغییرات بنیادی در سطح تغییر محل ضبط یا اضافه کردن کلاینت های بیشتر بدون مشکل صورت خواهند گرفت.

    استفاده از نرم افزارهای پردازش تصویر: استفاده از دوربین های مداربسته تحت شبکه امکان استفاده از نرم افزارهای پیشرفته پردازش تصویر را برای شما فراهم خواهد کرد. این نرم افزارها امکانات متفاوتی مانند شمارش افراد، شناسایی افراد، شناسایی اجسام مشکوک و ... را برای کاربر فراهم می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.